Τα έξι χαμένα match points του Τσιτσιπά

Ούτε ένα, ούτε δύο αλλά έξι ολόκληρα match points σπατάλησε ο Στέφανος Τσιτσιπάς και δυστυχώς επιβεβαιώθηκε ο νόμος του ποδοσφαίρου, πως όποιος χάνει πολλές ευκαιρίες, δέχεται στη συνέχεια γκολ.

Ο Έλληνας πρωταθλητής προηγήθηκε με 2-1 σετ του Μπόρνα Τσόριτς και φάνηκε έτοιμος να κλείσει το ματς, όταν απέκτησε προβάδισμα με 5-1 games στο 4ο σετ!

Στη συνέχεια, ο Στέφανος έχασε δύο match point στο σερβίς του Κροάτη και τέσσερα στο δικό του σερβίς, πριν γνωρίσει την σοκαριστική ήττα με 6-7(2), 6-4, 4-6, 7-5, 7-6(4), μετά από 4 ώρες και 36 λεπτά αγώνα στο Louis Armstrong.