Πέρασε, αλλά μόχθησε ξανα η Γουίλιαμς

Το Νο3 του ταμπλό, μετά από ένα σχετικά άνετο εναρκτήριο σετ, συνάντησε πολλές δυσκολίες κυρίως με το δικό της το παιχνίδι, πριν τελικά κλείσει το ματς με 6-2, 6-4 σε 1 ώρα και 33 λεπτά αγώνα στο Arthur Ashe.

“Νιώθω ότι κάθε μέρα κάνω ένα καινούργιο ταξίδι, σε αυτό το τουρνουά. Νιώθω πολύ καλά. Πιστεύω είμαι στη σωστή κατεύθυνση” είπε μετά το ματς η Σερίνα που τελείωσε το ματς με 27 winners και 16 αβίαστα λάθη.

Στον 3ο γύρο του Αμερικανικού Όπεν, η κάτοχος 23ων Grand Slam τίτλων, θα αντιμετωπίσει την πρωταθλήτρια της διοργάνωσης το 2016, Σλόαν Στίβενς μετά και την άνετη επικράτηση της Αμερικανίδας επί της Όλγα Γκοβόρτσοβα με 6-2, 6-2 νωρίτερα την Πέμπτη.

Πηγή: Tennis24

Δείτε περισσότερα για την γυναικεία πλευρά των σπορ.

Δείτε περισσότερα και για άλλα θέματα που σας αφορούν:

Ιωάννης Διβράμης

Είμαι ο Γιάννης ο Διβράμης. Έχω σπουδάσει μάρκετινγκ και οικονομικά στο Λονδίνο, έχω MBA και από το 2000 ασχολούμαι επαγγελματικά με το ίντερνετ, το μάρκετινγκ, την ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΩΝ το SEO και τα social media.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Next Post

Τα έξι χαμένα match points του Τσιτσιπά

Σα Σεπ 5 , 2020
<div class="at-above-post addthis_tool" data-url="https://gossiptime.gr/perase-alla-mochthise-xana-i-gouiliams/"></div>Ούτε ένα, ούτε δύο αλλά έξι ολόκληρα match points σπατάλησε ο Στέφανος Τσιτσιπάς και δυστυχώς επιβεβαιώθηκε ο νόμος του ποδοσφαίρου, πως όποιος χάνει πολλές ευκαιρίες, δέχεται στη συνέχεια γκολ. Ο Έλληνας πρωταθλητής προηγήθηκε με 2-1 σετ του Μπόρνα Τσόριτς και φάνηκε έτοιμος να κλείσει το ματς, όταν απέκτησε προβάδισμα με […]<!-- AddThis Advanced Settings above via filter on wp_trim_excerpt --><!-- AddThis Advanced Settings below via filter on wp_trim_excerpt --><!-- AddThis Advanced Settings generic via filter on wp_trim_excerpt --><!-- AddThis Share Buttons above via filter on wp_trim_excerpt --><!-- AddThis Share Buttons below via filter on wp_trim_excerpt --><div class="at-below-post addthis_tool" data-url="https://gossiptime.gr/perase-alla-mochthise-xana-i-gouiliams/"></div><!-- AddThis Share Buttons generic via filter on wp_trim_excerpt -->